piątek, 26 kwietnia 2013

Nietypowe sposoby na naukę języków

Przyznam, że okropnie mi się nie chce. Jestem zalatana, zabiegana, nie mam czasu poleżeć i popatrzeć w sufit. Mimo, że dziś TAK OKROPNIE MI SIĘ NIE CHCIAŁO przed północą zmusiłam się do niemieckich powtórek. Poszło gładko, także siła motywacji bywa wielka ;)

Jestem w trakcie przygotowywania rankingu moich ukochanych bajek Disney'a i podczas opracowywania tej notki wpadłam na świetny pomysł - może ulubione niemieckie bajki mają na youtube swoje niemieckie wersje? Ano, mają. Ale zetknięcie się z nimi, szczególnie tymi najukochańszymi, najbardziej znanymi, było dla mnie szokiem. Siedziałam przed laptopem i myślałam 'Boże, jaki ten język jest brzydki'.


Dla przykładu wstawię tutaj jedną z najbardziej ulubionych piosenek z bajek: "Ty i ja" z Olivera i spółki (znam tę bajkę na pamięć, zawsze na niej płaczę i wcale się tego nie wstydzę! Moja kaseta video z Oliverem była przerobiona na wszystkie możliwe strony).

Tak pięknie brzmi po polsku :)A tak po niemiecku...Dobra jest też polska wersja z Arielki:A po niemiecku brzmi tak:I na koniec zostawiłam Pocahontas (chyba wszyscy pamiętają):I w języku zachodnich sąsiadów:No i na koniec, mix niemieckich piosenek :Z boku youtuba znajdziecie również te wersje w innych językach.

Zachęcam do próby nauki "na piosenkach z bajek" języka, którego się uczycie. To dość nietypowy sposób, ale pozwala zapamiętać niektóre zwroty. A poza tym lepiej uczy się z czegoś, co niekoniecznie jest książką ;) Za jakiś czas przypomnę inne piosenki i nie tylko po niemiecku . Tymczasem - dobranoc! Ps. A jaka jest Wasza ulubiona piosenka Disneya? I w jakim języku? ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz